Náš příběh

UČÍME LIDI, JAK JIM TĚLO MŮŽE POMOCI

BÝT ZDRAVÍ A PLNÍ ENERGIE.

V TĚLE I HLASE .

Kdo tvoří naše duo?

Petra Bartošová

Jmenuji se Petra a zabývám se hlasem, řečí, mluvou, texty, zvukem a tělem. Moc ráda objevuji, jak je všechno v těle propojeno a promítá se nám to do hlasu. Jsem průzkumnice lidského těla a hlasu :) 

Vlasta Lisková

Jmenuji se Vlasta a zabývám se jógou, jógou pánevního dna a beder, spirální dynamikou pro zdravou páteř, nohy i chodidla. Fascinuje mě moudrost těla a mou vášní je pomáhat lidem, aby jejich tělo, mysl i energie byly v dobré kondici.  

Jak se hlas a jóga daly dohromady

Jóga ve prospěch těla, tělo ve prospěch hlasu

a to celé ve prospěch naší vnitřní kondice a radosti. 

Potkaly jsme se na hodině hlasovky a během setkání poznaly, že naše práce má mnoho společného. Ukázalo se, že pracujeme s tělem na podobných principech, ovšem každá z úhlu pohledu své odbornosti. Petra z úhlu hlasového a Vlasta z pohledu dobré kondice celého těla. A možnost vzájemného obohacení nás natolik nadchla, že jsme se rozhodly připravit projekt propojení jógy a hlasu pro užitek všem.

Petra

Z mého hlediska je spojení jógy a práce s hlasem (tak jak ji provozuji já) úžasné obzvlášť v jednom důležitém bodě. Tím je vnitřní navnímávání těla. Oba přístupy nás učí, jak si začít svého těla všímat hlouběji, vědoměji. Hlas je věrným zrcadlem našeho fyzického i psychického stavu, který jóga dokáže vyladit. Pokud si tělo nejprve probudíme pomocí jógy, bude pro nás tvorba hlasu potom daleko jednodušší. Je to pro mou práci skvělý doplněk.

Vlasta

Jóga v mém pojetí je o hledání přirozeného cvičení pro dobrou kondici celého těla. Jóga odplaví stres, protáhne tělo, rozdýchá ho a zklidní mysl. Učí nás více vnímat, co naše tělo potřebuje. V józe je důležitá práce se středem těla, dechem a tady doplnění jógy o práci s hlasem je úžasným obohacením právě v těchto oblastech. Jednoduše řečeno to na sebe skvěle navazuje :-)